Õppereisid Viljandimaa loodushuvilistele 2014.a
2014.aastal toimuvad keskkonnahariduslikud õppereisid Viljandimaa loodushuvilistele projekti "Keskkonnahariduslikud tegevused Lilli loodusmajas 2014.aastal" raames, mida toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Laupäeval, 18. oktoobril 2014 toimub õppereis Karulasse

18. oktoobril ootame Viljandimaa loodushuvilisi taas õppereisile. Seekord külastame MTÜ Maavillase villakoda, kus saame näha ja kuulda nende tegemistest, lambakasvatusest ja kohalikust elust. Astume sisse mesinik Mati Urbanikku juurde, kes räägib meile mesindusest, vanaaegsetest mesinduse viisidest ning uudistame ka tema väikest mesinduse muuseumi. Päeva teises pooles tutvume kohaliku giidi abil Karula rahvuspargi külastuskeskuse ning sealse etnograafilise püsinäitusega. Enne kojusõitu teeme väikse matka ning saab ka Mäekonnu vaatetorni ronida, et kuppelmaastikele veidi kõrgemalt pilk peale heita.

Soovijatel on võimalik villakojast kaasa osta lõngu, lambanahku jm tooteid. Kui mesi selleks ajaks otsa pole lõppenud, saab ehk meepurgi osas ka kaubale.

Selga tuleks panna looduses liikumiseks sobivad riided ja jalanõud ning kaasa võtta vihmavari või keep, joogipudel ning võileib või muu suupiste lõunaseks pausiks.

Buss väljub Viljandi bussijaamast kell 9.00 ning Karksi-Nuiast Monopoli platsilt kell 9.30. Tagasi Viljandisse jõuame umbes kell 19.

Osalustasu:

-eelkooliealised tasuta
-lapsed (7-17 aastat) 6€
-täiskasvanud 9 €

Osavõtutasu saab maksta sularahas kohapeal.

Eelregistreerimine toimub kolmapäeva, 15. oktoobrini 2014 või kuni kohti jätkub aadressil www.looduskeskus.ee, telefonil 523 7360 või e-posti aadressil elerin.oovel@gmail.com


Laupäeval, 4 oktoobril  toimub Viljandimaa loodushuvilistele õppereis Kablisse

Õppereisil tutvume Kabli linnujaama (http://kabli.nigula.ee/) tegemiste ja läbirändel olevate lindudega, külastame Kabli loodusmaja ning matkame Tolkuse rabas.

Selga tuleks panna looduses liikumiseks sobivad riided ja jalanõud ning kaasa võtta vihmavari või keep, joogipudel ning võileib või muu suupiste lõunaseks pausiks.

Buss väljub Viljandi bussijaamast kell 8.30 ning Karksi-Nuiast Monopoli platsilt kell 9.00

Osalustasu:

- eelkooliealised tasuta

- lapsed (7-17 aastat) 6€

- täiskasvanud 9 €

Osavõtutasu saab maksta sularahas kohapeal.

Eelregistreerimine kuni teisipäeva, 30. septembrini 2014 või kuni kohti jätkub

Info telefonil 523 7360 või aadressil elerin.oovel@gmail.com 

Õppereis toimub projekti "Keskkonnahariduslikud tegevused Lilli loodusmajas 2014. aastal" raames, mida toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Pühapäeval, 24. augustil 2014 toimub järjekordne õppereis.

Seekord külastame RMK Kiidjärve looduskeskust, osaleme programmil "See lummav sipelgariik", teeme "Lonniga" tunniajase sõidu Ahja jõel ning tutvume retkejuhi saatel Taevaskoja radade ning "Viimse reliikvia" võttepaikadega.

Buss väljub Karksi-Nuiast Monopoli platsist kell 9.30 ning  Viljandi bussijaamast kell 10.00.

Taevaskojast tagasi sõitma hakkame umbes kella 18.00 paiku.

Soovitame kaasa võtta pikaks päevaks kehakinnitust.

Eelregistreerimine kuni esmaspäeva, 18. augustini 2014 või kuni kohti jätkub.

Registreerimisleht asub siin(hetkel  on kõik kohad täis.  kuid soovi korral võite täita registreerimisvormi, et oma kontaktandmed jätta. Kui mõni koht peaks vabanema, võtame Teiega ühendust.)

Osalustasu:

- eelkooliealised tasuta

- lapsed (7-17 aastat) ja pensionärid 6€

- täiskasvanud 9 €

Osavõtutasu saab maksta sularahas kohapeal.


Info telefonil 523 7360 või aadressil elerin.oovel@gmail.com

Õppereis toimub projekti "Keskkonnahariduslikud tegevused Lilli loodusmajas 2014. aastal" raames, mida toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
28. juuni 2014 toimus järjekordne MTÜ Lilli looduskeskuse õppereis. Seekord kutsume teid Kurgjale C. R. Jakobsoni talumuuseumisse õppepäevale "Ravimtaimed ja -toidud metsast".

RMK matkajuhi saatel toimuvad ravimtaimeretked muuseumi ümbruse metsades ning lastel on võimalik osaleda erinevates töötubades. Karepa ravimataimeaia perenaine ja mitme kokaraamatu autor Katrin Luke tutvustab muuseumi veskis ravim– ja toidutaimi loodusest ning õpetab mida ja kuidas neist valmistada. Toimub ka toitude degusteerimine ning  kaasa saab osta Karepa ravimtaimeaia salve ja muid tooteid. 
Katrin Luke töötoas osalemine maksab täiskasvanule 5 eurot, kooliealisele lapsele 1 euro, eelkooliealisele on töötoas osalemine tasuta.

Tellitud buss väljub Karksi-Nuiast "Monopoli platsilt" kell 10.30 ja Viljandist Vabaduse platsilt kell 11.00 .

Bussisõidu raha täiskasvanutel 5 eurot, lapsed 1 euro, eelkooliealised lapsed tasuta.
Bussisõidu raha saab maksta sularahas kohapeal.

Lisainfot saab telefonil 523 7360 või aadressil elerin.oovel@gmail.com

Elerin Öövel
MTÜ Lilli Looduskeskus
523 7360

 

Esimene õppereis toimub pühapäeval, 27. aprillil Elistvere loomaparki ja Äksi Jääajakeskusesse.

Elistveres tutvume giidi juhendamisel peamiselt Eesti metsades elavate loomadega võimalikult looduslikus keskkonnas.
Näha saab euroopa piisonit, põtra, põhjapõtra, metssigu, metskitsi, kabehirvesid, pruunkaru, ilvest, rebaseid, kährikkoera, harilikku oravat, metsnugist, tuhkrut, halljäneseid ja faasaneid. Siseruumides saab jälgida merisigade, deegude, hamstrite, liivahiirte, kairo ogahiirte, laborirottide, tšintšiljade, laborihiirte ja suhkruorava askeldusi.
Seejärel suundume kogu maailmas ainulaadsesse Jääaja keskusesse, kus giidi saatel ajas tuhandeid aastaid tagasi rännates läheme külla mammutile. Saame teada miks jääajad tekkisid, milliseid jälgi on nad Eestimaale jätnud ning kui suur on meie endi ökoloogiline jalajälg.

Väljasõit Viljandist Vabaduse platsilt kell 10.00, tagasi Viljandisse jõuame umbes kell 18.


Õppereisi osalustasu (sisaldab bussisõitu, pileteid, kohapealseid giide) 9 eurot, õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele ja

õpetajatele 6 eurot. Perepilet (2 täiskasvanut ja 2 alaealist last) 25 eurot.

Kuna päev on pikk siis lõunasöögid-joogid kaasa.


Lisainformatsioon:
Elerin Öövel
MTÜ Lilli Looduskeskus
+372 523 7360